وال استریت ژورنال: اپل و اچ پی برای حضور در ایران آماده می‌شوند

روزنامه وال‌استریت ژورنال از مذاکره برخی شرکتهای حوزه تکنولوژی و نفت و گاز  مانند اپل، اچ‌پی و جنرال الکتریک برای ورود به بازار ایران همزمان با آغاز روند لغو تحریم‌ها هستند. به نوشته این روزنامه به رغم این هنوز شرکتهای آمریکایی که در زمینه غذا، تامین قطعات هواپیما و تامین دارو فعالیت دارند همچنان از معاملات مستقیم با ایران منبع می‌شوند اما نگرانی در زمینه تسلط رقبای اروپایی و آسیایی به بازار ایران شرکتهای آمریکایی را بر آن داشته که تا به محض لغو تحریم ها، فرآیند عقد قراردادها و اعزام نمایندگان خود به ایران را آغاز کنند.

750-kjkkkskdf

به گزارش ول استریت ژورنال در جدیدترین نمونه، زیرمجموعه سوئیسی شرکت اچ‌پی ماه گذشته پیش‌نویس توافقاتی برای فروش مجدد محصولاتی مانند تبلت و لپ‌تاپ‌های خود را با هماهنگی طرف‌های ایرانی تنظیم کرده است. همچنین سال گذشته نیز شرکت اپل گفتگو با طرف‌های ایرانی در خصوص عرضه احتمالی طیف کاملی از محصولات و خدمات خود از جمله آغاز فروش آیفون، رایانه‌های رومیزی، لپ‌تاپ و حتی افتتاح اپل استور را آغاز کرده بود.

این گزارش می‌افزاید : شانس ورود به بازار ایران برای شرکت‌هایی آمریکایی، قابل توجه بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است. ارزش بازار ایران در حیطه رایانه، دستگاه‌های ویژه بازی‌های ویدئویی و گوشی‌های هوشمند تا چهارسال آینده به ۱۳ میلیارد دلار خواهد رسید. این در حالی است که این مقدار در سال ۲۰۱۴ بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی BMI، ۹٫۵ میلیارد دلار اعلام شده بود.

از سوی دیگر بنابر گزارش‌های منتشر شده، در ماه گذشته نماینده‌هایی از شرکت Nuovo Pignone، بازوی شرکت جنرال الکتریک در حوزه نفت و گاز نیز به همراه یک هیات رسمی از ایران بازدید کرده بودند.

 

مطالب پیشنهادی

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “وال استریت ژورنال: اپل و اچ پی برای حضور در ایران آماده می‌شوند”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

  • 304,417
  • 5,934