لاگین در وب‌ سایت‌ ها با استفاده از سنسور اثر انگشت گلکسی اس 6

 

Galaxy S6 fingerprint sensor can be used to log into websites

سامسونگ نخستین بار در گلکسی S5 از سنسور اثر انگشت استفاده کرد که در آن زمان نه تنها به عنوان تقلیدی از اپل مطرح شد بلکه از لحاظ کیفیت نیز قابل رقابت با سنسور  آیفون ۵S نبود. اما اوضاع در گلکسی اس ۶ کمی متفاوت است و این بار علاوه بر کیفیت بالاتر سنسور اثر انگشت مورد استفاده در گلکسی اس ۶، ویژگی جالبی نیز در آن گنجانده شده است.

سنسور اثر انگشت در گلکسی S6 و گلکسی S6 اِج دارای ویژگی خاصی است. برخی از ویژگی‌های دیگر آن از قبیل دسترسی امن به اطلاعات داخل گوشی همچنین خدمات پرداختی مانند PayPal و سامسونگ پِی پیش از این مورد اشاره قرار گرفته بودند. اما علاوه بر موارد ذکر شده این سنسور ویژگی دیگری دارد که با استفاده از آن کاربران می‌توانند بدون نیاز به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور و فقط با استفاده از اثر انگشت خود وارد حساب کاربری خود در وب‌سایت‌ها شوند.

وقتی برای اولین بار وارد وب‌سایتی می‌شوید، گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اِج از شما می‌پرسند که آیا می‌خواهید از اثر انگشت برای ورود به حساب کاربری خود استفاده کنید یا خیر و اگر شما این پیشنهاد را بپذیرید از آن لحظه به بعد هر بار که بخواهید وارد حساب کاربری خود در آن وب‌سایت شوید، به راحتی می‌توانید از اثر انگشت خود استفاده کنید.

البته اگر علاقه‌ای به استفاده از این قابلیت نداشته باشید، همچنان می‌توانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود وارد حساب کاربریتان شوید. این ویژگی چندان قابلیت خارق‌العاده‌ای محسوب نمی‌شود ولی بدون تردید ارزش بیشتری به سنسور اثر انگشت پرچم‌دار جدید سامسونگ می‌دهد. نظر شما در مورد این قابلیت چیست؟

منبع

مطالب پیشنهادی

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “لاگین در وب‌ سایت‌ ها با استفاده از سنسور اثر انگشت گلکسی اس ۶”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه