مسدود شدن بیش از 70 میلیون حساب کاربری توسط توییتر

شبکه اجتماعی توییتر طی دو ماه گذشته بیش از 70 میلیون حساب کاربری را در راستای کشف فعالیت های مخرب در این پلتفرم مسدود کرده است. به گزارش واشنگتن پست، نرخ آمار مسدود سازی حساب های کاربری با فعالیت مخرب در توییتر طی ماه های می و ژوئن گذشته در مقایسه با اکتبر سال قبل تقریبا دو برابر شده است. در ماه های گذشته انتقادات زیادی نسبت به عملکرد توییتر در زمینه مقابله با فعالیت های تروریستی و خرابکارانه شنیده شده و بخش نسبتا زیادی از گزارش های کاربران توییتر در ماه های قبل درباره حساب های کاربری بوده که عامدانه نسبت به انتشار مطالب خشونت بار و تفرقه انگیز و آنچه در بین کاربران اینترنت به “ترول” شناخته می شود بوده است.

 

 

توییتر ماه گذشته در پستی در بلاگ رسمی خود اعلام کرد در حال تلاش برای افزایش امنیت کاربران و ارتقای سیاست های حریم خصوصی آنها در این پلتفرم است و تا آن زمان به صورت هفتگی نزدیک به 10 میلیون حساب کاربری که در حال انتشار اسپم یا مطالب مخرب به صورت خودکار بودند را مسدود کرده. به گفته توییتر این اقدامات احتمالا منجر به ریزش عددی کاربران فعال این شبکه اجتماعی در آمار سه ماهه دوم سال 2018 خواهد شد اما با این حال به دلیل آنکه بخش زیادی از این حساب ها برای مدتی غیر فعال بوده اند نمی توانند تاثیر منفی بسیار چشمگیری روی عملکرد صعودی توییتر که از سال گذشته آغاز شده بگذارند. توییتر پیشتر در گزارشی که در اختیار سهامداران این شبکه اجتماعی قرار گرفته و توسط وب سایت Verge نیز بازتاب داده شده بود اعلام کرد با وجود تاثیر مسدود سازی حساب های کاربری بر رشد عددی توییتر، این پلتفرم همچنان به فعالیت های خود در زمینه افزایش کیفیت اطلاعات و به حداقل رساندن اخبار نادرست و کاربران “ترول” ادامه خواهد داد.

برچسب ها

درباره: مهدی قربانی

هرچه در جستجوی آنی آنی -- یک گیک آی تی -- منتقد و خبرنگار -- عاشق تولید محتوا و ایده پردازی -- علاقمند به عکاسی -- مدیریت و سردبیر سایت نیوز آی تی

0 دیدگاه در “مسدود شدن بیش از 70 میلیون حساب کاربری توسط توییتر”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه