سروش و بله از اپ استور اپل حذف شدند

پیام‌رسان‌های بومی همچون سروش و بله از فروشگاه اپ‌استور اپل حذف شدند.در پی حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از فروشگاه اپ استور، برخی پیام رسان‌های ایرانی نیز به تازگی از این فروشگاه حذف شده‌اند. اقدام شرکت اپل در حذف اپلیکیشن‌های ایرانی به بهانه‌ی تحریم شرکت‌های ایرانی توسط آمریکا از سال گذشته آغاز شده و این شرکت امکان نصب و دانلود چنین اپلیکیشن‌هایی را برای کاربران آیفون غیرممکن کرده است.

 

درحال حاضر نیز با افزایش میزان مراجعات به برخی پیام‌رسان‌های داخلی، این اپلیکیشن‌ها از فروشگاه اپ استور (‌iOS‌) حذف شده‌اند. هم اکنون دسترسی به پیام رسان‌های داخلی مانند سروش و بله در این فروشگاه غیرممکن است و این اپلیکیشن‌ها از اپ استور حذف شده‌اند. در همین حال اپلیکیشنی مانند بیسفون پلاس نیز قابل دانلود برای برخی از کاربران آیفون نیست.

در حال حاضر کاربران سیستم عامل iOS امکان دانلود پیام‌رسان‌های ایرانی از جمله آی گپ، گپ و ویسپی را دارند. خاطرنشان می‌کنیم که پیش‌تر نیز اپلیکیشن‌هایی مانند تپ‌سی، دیجیکالا، الوپیک و اسنپ نیز از فروشگاه اپلیکیشن‌های اپ استور حذف شده بودند.

برچسب ها

درباره: مهدی قربانی

هرچه در جستجوی آنی آنی -- یک گیک آی تی -- منتقد و خبرنگار -- عاشق تولید محتوا و ایده پردازی -- علاقمند به عکاسی -- مدیریت و سردبیر سایت نیوز آی تی

0 دیدگاه در “سروش و بله از اپ استور اپل حذف شدند”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه