سازمان بورس نماد‌ های وب را به دلیل ابهام در ارزش‌گذاری متوقف کرد

خرید و فروش نماد های‌وب در بازار بورس و اوراق بهادار تهران به علت شفاف نبودن در ارزش‌گذاری تا اطلاع بعدی متوقف شده است.دقایقی پیش نماد معاملاتی «های وب» که توانسته است با سرمایه ۴۰۰ میلیارد تومانی در کمتر از سه ماه ارزش بازار سهام خود را به بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان افزایش دهد، به دلیل ابهام در ارزش‌گذاری متوقف شد.

 

 

 محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بازارها و بورس‌های سازمان بورس، در خصوص دلیل توقف نماد «های وب» گفت:

ابهامات در زمینه گزارش‌های کارشناسی و دریافت نشدن پاسخ در خصوص استعلامات نهاد ناظر، باعث توقف نماد این شرکت شده است.

ابهام‌های قابل تأمل بر سر روش و مبنای محاسبه ارزش‌گذاری گزارش هیئت سه‌نفره کارشناسان رسمی و همچنین مشاور سرمایه گذاری نیکی گستر، اصلی‌ترین چالش سازمان بورس با ناشر های وب بوده است.

این در حالی است که عصر روز گذشته تا پاسی از شب نشستی با حضور مدیر عامل، معاون بورس تهران، جمعی از خبرنگاران و برخی از سهامداران عمده این شرکت برای پاسخگویی به ابهام‌ها برگزار شد که با حاشیه‌های عجیبی مواجه بود.

های‌وب در ماه‌های اخیر یکی از پرحاشیه‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه‌ی اینترنت کشور بوده است. های‌وب برای تقویت مواضع خود در بازار اینترنت کشور، چندی پیش پارس‌آنلاین، یکی از بزرگ‌ترین رقبای خود را با مبلغ ۸۸۲ میلیارد تومان تصاحب کرد. بر اساس پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته، های‌وب اعلام کرده است که انتظار دارد تا در پایان سال ۱۳۹۶، پارس‌آنلاین سود خالص ۸۰ میلیارد تومانی عاید این کمپانی کند.

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

وب‌سایت نیوز آی تی در سال ۹۰ تاسیس شد و ماموریت آن اطلاع رسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است. ما در نیوز آی تی تمام تلاش خود را برای بالابردن سطح علمی کاربران و اطلاع رسانی بهتر در جنبه‌های مختلف فناوری روز دنیا به کار می‌گیریم. ما همواره سعی می‌کنیم تا اخبار و مقالات دست اول دنیا را به موقع به مخاطبین خود ارائه کنیم، تمامی اخبار و مقالاتی که در این سایت منتشر می‌شوند یا توسط خود نویسندگان سایت مستقیما نگارش می‌شوند یا بصورت کامل از منابع خارجی ترجمه و نگارش و تهیه می‌گردند، بنابراین در انتشار مطالب هرگز از منابع فارسی کپی برداری نخواهد شد، همچنین تمامی مطالب ترجمه شده با ذکر ناشر و لینک به صفحه مقاله اصلی همراه خواهند بود.

0 دیدگاه در “سازمان بورس نماد‌ های وب را به دلیل ابهام در ارزش‌گذاری متوقف کرد”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه