حسن روحانی: در مورد وزارت ارتباطات نمی‌خواهیم آزادی قربانی امنیت شود

در جلسه‌ی رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی، رئیس جمهوری اسلامی در رابطه با انتخاب وزیر جوان گفت: «نمی‌خواهیم آزادی قربانی امنیت شود.»حسن روحانی در جلسه رای اعتماد از وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم دفاع کرد. وی در رابطه با انتخاب محمد جواد آذری جهرمی اعلام کرد علت چنین انتخابی این است که اهمیت ارتباطات در عمل، پیش‌زمینه‌ی اهمیت فضای مجازی و سایبری است.

 

 

وی افزود:

برخی معتقدند که امنیت و آزادی با هم سازگاری ندارند و لازمه‌ی آن‌ها این است که یکی قربانی دیگری شود؛ اما ما معتقدیم که امنیت نباید قربانی آزادی شود و بالعکس. ما قبول نداریم آزادی را ذبح کنیم به خاطر امنیت یا بالعکس. ما آزادی مسئولانه می‌خواهیم، ما امنیت را بر دوش آگاهی و هوشیاری ملت گذاشته‌ایم. ما معتقدیم که امنیت فقط با ضرب گلوله و تفنگ نیست.

به گفته‌ی روحانی، جهرمی مدتی به‌عنوان معاون وزیر ارتباطات و زمانی به‌عنوان نماینده از سوی وزارت اطلاعات در مجلس حاضر می‌شد و همیشه در بخش آزادی و امنیت هر دو را با هم می‌دید و هر دوی این مقوله‌ها را با یکدیگر سازگار می‌دانست.

درباره: نیوز آی تی

وب‌سایت نیوز آی تی در سال ۹۰ تاسیس شد و ماموریت آن اطلاع رسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است. ما در نیوز آی تی تمام تلاش خود را برای بالابردن سطح علمی کاربران و اطلاع رسانی بهتر در جنبه‌های مختلف فناوری روز دنیا به کار می‌گیریم. ما همواره سعی می‌کنیم تا اخبار و مقالات دست اول دنیا را به موقع به مخاطبین خود ارائه کنیم، تمامی اخبار و مقالاتی که در این سایت منتشر می‌شوند یا توسط خود نویسندگان سایت مستقیما نگارش می‌شوند یا بصورت کامل از منابع خارجی ترجمه و نگارش و تهیه می‌گردند، بنابراین در انتشار مطالب هرگز از منابع فارسی کپی برداری نخواهد شد، همچنین تمامی مطالب ترجمه شده با ذکر ناشر و لینک به صفحه مقاله اصلی همراه خواهند بود.

0 دیدگاه در “حسن روحانی: در مورد وزارت ارتباطات نمی‌خواهیم آزادی قربانی امنیت شود”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه