ارزش سهام سامسونگ به بیشترین میزان خود در تمام دوران رسید

در ماه آگوست، تقریبا دو هفته بعد از معرفی گلکسی نوت 7، ارزش سهام سامسونگ به 1480 دلار بابت هر سهم رسید که بالاترین میزان در تمام دوران فعالیت این شرکت بود. اما پس از ماجراهای شکست فبلت کره ای در بازار، ارزش سهام 14 میلیارد دلار کاهش یافت که رقمی هنگفت به حساب می آید.

ss-w600

علی رغم ضرر احتمالی 5 میلیارد دلاری ناشی از ماجرای گلکسی نوت 7، سهام شرکت امروز با رشدی 9 میلیارد دلاری به جایگاه پیشین بازگشت. یکی از دلایل این اتفاق، اعلام جدید سامسونگ در راستای تزریق 50 درصدی جریان نقدینگی به وسیله افزایش سود سهام و بازخرید سهام طی دو سال 2016 و 2017 است.

سود سهام در سال 2016 افزایشی 36 درصدی را تجربه خواهد کرد. سامسونگ پس از فشارهایی که صندوق تامین سرمایه Elliott Management به آن ها وارد کرد، پذیرفتند که بهای بیشتری در اختیار سهامداران قرار دهند.

این سازمان 6 درصد از سهام سامسونگ را در اختیار دارد و امید بر این است سامسونگ را راضی کنند 75 درصد از جریان نقدینگی را به آن ها بپردازد.

همچنین، بعضی از سازمان های دیگری که سهام سامسونگ را در اختیار دارند، سعی دارند تغییراتی ساختاری در این شرکت کره ای ایجاد کرده و آن را تبدیل به یک هولدینگ کنند (درست همانند آلفابت) که واحد اجرایی مجزایی دارد.

سهام سامسونگ در آخرین ساعت روز چهارشنبه در وال استریت با افزایشی 4.2 درصدی که تجربه کرده بود به 1496.74 دلار رسید و حالا این کمپانی بزرگ 224 میلیارد دلار ارزش دارد.

برچسب ها

درباره: مهدی قربانی

هرچه در جستجوی آنی آنی -- یک گیک آی تی -- منتقد و خبرنگار -- عاشق تولید محتوا و ایده پردازی -- علاقمند به عکاسی -- مدیریت و سردبیر سایت نیوز آی تی

0 دیدگاه در “ارزش سهام سامسونگ به بیشترین میزان خود در تمام دوران رسید”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه