سمینار آشنایی با مجمع راهبری اینترنت پارسی‌زبانان

bcmgfuoazo__600_950_IGF

کمیسیون افتا و کمیسیون مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران نخستین دوره سمینار آشنایی با مجمع راهبری اینترنت پارسی زبانان(PERSIAN IGF) و نحوه مشارکت در این مجمع را برگزار می‌کنند.از جمله اهداف این سمینار می توان به آشنایی با تاریخچه و روند شکل گیری و ساختار IGF ، آشنایی با محتوای مورد بحث در IGF و مخاطبان آن و تشریح انجمن راهبری اینترنت پارسی زبانان (PersianIGF) اشاره کرد.
با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری اجلاس آتی مجمع راهبری اینترنت (Internet Governance Forum) در شهریورماه ۱۳۹۳ در استانبول ترکیه و با درنظر گرفتن تحولات و تحرک جهانی در راستای دستیابی به برنامه‌ای مشخص برای مدیریت آینده اینترنت ، فعالیت بیشتر ذینفعان اینترنت در ایران (علی‌الخصوص شرکت‌ها و مؤسسات بخش خصوصی) به منظور مشارکت بیشتر در روند تصمیم سازی در خصوص آینده اینترنت، امری مهم و اجتناب ناپذیر است.
شکل‌گیری انجمن راهبری اینترنت پارسی‌زبانان (PersianIGF) به عنوان یکی از انجمن‌های منطقه‌ای بحث و تبادل‌نظر در خصوص آینده حاکمیت اینترنت، در حقیقت نیاز نادیده گرفته‌شده ذی‌نفعان اینترنتی فارسی‌زبان برای دسترسی بهتر به منابع اطلاعاتی مربوط به راهبری اینترنت و نقش‌آفرینی بیشتر در عرصه مباحثی است که در سطح جهانی در زمینه آینده حاکمیت اینترنت جریان دارد.
در این سمینار تلاش می‌شود مبانی مشارکت در مباحث IGF ذینفعان اینترنت ایران (با محوریت مشارکت بخش خصوصی فناوری اطلاعات کشور) و نحوه مشارکت تشریح شده و فرصت‌های پیش رو در این خصوص معرفی شود.
این سمینار تخصصی قرار است یکشنبه ۱۸ اسفندماه از ساعت ۱۴الی ۱۷ در محل دبیرخانه سازمان نصر تهران برگزار شود.

برچسب ها

درباره: مهدی قربانی

هرچه در جستجوی آنی آنی -- یک گیک آی تی -- منتقد و خبرنگار -- عاشق تولید محتوا و ایده پردازی -- علاقمند به عکاسی -- مدیریت و سردبیر سایت نیوز آی تی

0 دیدگاه در “سمینار آشنایی با مجمع راهبری اینترنت پارسی‌زبانان”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه