اسناد MTN به علت شکایت ترکسل در رابطه با ایران ضبط شد

پلیس آفریقای جنوبی در پی شکایت اپراتور ترکسل برای دریافت غرامت ۴.۲ میلیارد دلاری در رابطه با رقابت این شرکت با MTN در ایران، اسنادی که متعلق به MTN است، ضبط کرد.

به نظر می‌رسد مناقشات قضایی دو اپراتور ترکسل و اِم‌تی‌اِن وارد مرحله‌ی تازه‌ای شده است. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، پلیس آفریقای جنوبی اسنادی که مربوط به شرکت MTN است، در رابطه با شکایت ۴.۲ میلیارد دلاری ترکسل ضبط کرده است.

اپراتور ترکسل در شکایت خود به این نکته اشاره کرده است که MTN با پرداخت رشوه و نفوذ غیر مجاز و خارج از رقابت، موفق شده امتیاز فعالیت در ایران را که به ترکسل واگذار شده بود، تصاحب کند. MTN تمام اتهامات مطرح‌شده در این رابطه را رد کرده و در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

MTN دیدگاه ترکسل را بسیار فرصت‌طلبانه، سوءاستفاده از روند دادگاه و بی پایه و اساس می‌داند.

ترکسل برای اولین بار شکایت خود علیه MTN را در سال ۲۰۱۲ در آمریکا مطرح کرد. یک سال پس از شکایت در آمریکا، این شرکت پرونده‌ی قضایی خود را در آمریکا متوقف کرد و شکایتی علیه MTN در آفریقای جنوبی طرح کرد. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط وکیل طرف ترک، انتظار می‌رود دادگاه تا پایان سال جاری میلادی در این خصوص اظهار نظر کند.

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

وب‌سایت نیوز آی تی در سال ۹۰ تاسیس شد و ماموریت آن اطلاع رسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است. ما در نیوز آی تی تمام تلاش خود را برای بالابردن سطح علمی کاربران و اطلاع رسانی بهتر در جنبه‌های مختلف فناوری روز دنیا به کار می‌گیریم. ما همواره سعی می‌کنیم تا اخبار و مقالات دست اول دنیا را به موقع به مخاطبین خود ارائه کنیم، تمامی اخبار و مقالاتی که در این سایت منتشر می‌شوند یا توسط خود نویسندگان سایت مستقیما نگارش می‌شوند یا بصورت کامل از منابع خارجی ترجمه و نگارش و تهیه می‌گردند، بنابراین در انتشار مطالب هرگز از منابع فارسی کپی برداری نخواهد شد، همچنین تمامی مطالب ترجمه شده با ذکر ناشر و لینک به صفحه مقاله اصلی همراه خواهند بود.

0 دیدگاه در “اسناد MTN به علت شکایت ترکسل در رابطه با ایران ضبط شد”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه