کلیه کاربران ایرانی در شبکه ملی اطلاعات احراز هویت می شوند

نصرالله جهانگرد، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در مراسم افتتاح فاز نخست شبکه ی ملی اطلاعات با اشاره به عملیات هکری سنگین علیه شبکه ی ارتباطی کشور در هفته های پیش، از شناسه دار شدن کلیه ی کاربران شبکه ی ملی اطلاعات خبر داده است.

user-network

وی با تأکید بر تمرکز خاصی که بر مقوله ی امنیت در شبکه ی ملی اطلاعات وجود دارد اظهار کرده است: «امنیت در این شبکه سه بخش پایداری، محتوایی و کاربری را شامل می شود».

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران درباره ی پایداری این شبکه اظهار داشته است: «شبکه ها در دنیا اغلب مورد عملیات هک قرار می گیرند و در این راستا حدود دو سه هفته پیش اقدام هکری روی شبکه ایران صورت گرفت و ارتباطات بین الملل دو سه شرکت اینترنتی محدود شد اما مردم که اغلب از ارتباطات داخلی کشور استفاده می کنند، اصلاً متوجه این موضوع نشدند».

وی در ادامه افزوده است: «پایداری شبکه موضوعی اساسی است و با توجه به اینکه بیش از ۶۷ درصد جرائم هکری در دنیا شامل حوزه ی پولی و مالی می شود، قابلیت آنتی فیشینگ را روی شبکه ی ملی اطلاعات دیده ایم تا شاهد این گونه سوء استفاده ها از شبکه نباشیم».

جهانگرد همچنین با اشاره به مقوله ی احراز هویت کلیه ی کاربران ایرانی در شبکه ی ملی اطلاعات اشاره کرده و در این باره گفته است: «در شبکه ی ملی اطلاعات، کلیه ی کانکشن های ثابت و سیار کشور دارای هویت واحدی خواهند بود و اگر کاربری دارای شناسه نباشد، قابلیت سرویس دهی به او وجود ندارد».

معاون وزیر ارتباطات در پایان ابراز امیدواری کرده است با راه اندازی این شبکه، سهم ترافیک داخلی کشور از ۴۰ درصد بیشتر شود.

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

وب‌سایت نیوز آی تی در سال ۹۰ تاسیس شد و ماموریت آن اطلاع رسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است. ما در نیوز آی تی تمام تلاش خود را برای بالابردن سطح علمی کاربران و اطلاع رسانی بهتر در جنبه‌های مختلف فناوری روز دنیا به کار می‌گیریم. ما همواره سعی می‌کنیم تا اخبار و مقالات دست اول دنیا را به موقع به مخاطبین خود ارائه کنیم، تمامی اخبار و مقالاتی که در این سایت منتشر می‌شوند یا توسط خود نویسندگان سایت مستقیما نگارش می‌شوند یا بصورت کامل از منابع خارجی ترجمه و نگارش و تهیه می‌گردند، بنابراین در انتشار مطالب هرگز از منابع فارسی کپی برداری نخواهد شد، همچنین تمامی مطالب ترجمه شده با ذکر ناشر و لینک به صفحه مقاله اصلی همراه خواهند بود.

0 دیدگاه در “کلیه کاربران ایرانی در شبکه ملی اطلاعات احراز هویت می شوند”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه