گوگل و ورایزون در صف خریداران یاهو

طبق آخرین اخبار منتشر شده، گوگل و شرکت مخابراتی ورایزون نیز به جمع پیشنهاددهندگان خرید شرکت یاهو اضافه خواهند شد. زمان برای ارائه‌ی پیشنهاد خرید هسته‌ی اینترنتی یاهو تا ۱۱ فوریه باقی است. گفته می‌شود ورایزون برای خرید هسته‌ی اینترنتی یاهو و سهام این شرکت در یاهوی ژاپن رقمی کمتر از ۸ میلیارد دلار را پیشنهاد خواهد کرد.

309022ec18b01734483446133f548f2a_XL

مدیران یاهو پس از سه سال تلاش تقریبا بی‌ثمر، برای ایجاد تغییرات اساسی و پیشرفت وضعیت شرکت، تصمیم به فروش هسته‌ی اینترنتی این شرکت گرفته‌اند. شرکت‌های زیادی برای این خرید ابراز علاقه کرده‌اند و به تازگی نام شرکت مخابراتی ورایزون و نیز غول جستجوی اینترنتی یعنی گوگل نیز در لیست این خریداران مشاهده می‌شود.

گفته می‌شود ورایزون برای خرید هسته‌ی اینترنتی یاهو رقمی کمتر از ۸ میلیارد دلار را پیشنهاد خواهد کرد و طبق اخبار منتشر شده، در صورت موفقیت‌آمیز بودن این خرید، مدیران ورایزون قصد دارند تا مریسا مایر را با مدیر عامل فعلی AOL، تیم آرمسترانگ (Tim Armstrong) و مدیر اجرایی ارشد ورایزون، مارنی والدن (Marni Walden) تعویض کنند.

مایکروسافت، AT&T و Comcast نیز که پیش از این برای این خرید بزرگ ابراز علاقه کرده بودند، در حال انصراف از ارائه‌ی پیشنهاد هستند و البته ممکن است مایکروسافت به شرکت برنده در این مزایده، مبلغی را به عنوان سرمایه‌گذاری ارائه کند. بعلاوه، شرکت Softbank نیز که بیشترین سهام یاهوی ژاپن را در اختیار دارد، علاقه‌ای برای خرید هسته‌ی اینترنتی این شرکت نشان نداده است.

سرمایه‌گذاران یاهو پس از سقوط یک درصدی ارزش سهام این شرکت و شکست خوردن تلاش‌های سه‌ساله‌ی مدیرعامل آن یعنی مریسا مایر برای ایجاد تغییرات اساسی، تصمیم به فروش هسته‌ی اینترنتی این شرکت گرفتند و البته آنها به خریداران بالقوه‌ی یاهو نیز اعلام کرده‌اند که پیش‌بینی می‌کنند درآمد این شرکت در سال جاری میلادی ۱۵ درصد دیگر نیز افت داشته باشد. در مورد دلیل پیشنهاد خرید از طرف زیرمجموعه‌ی بزرگ هولدینگ آلفابت، یعنی گوگل، نمی‌توان اظهار نظر صریحی داشت و بعلاوه مدیران و کارشناسان یاهو نیز از پاسخ دادن در مورد این اخبار، خودداری می‌کنند.

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

وب‌سایت نیوز آی تی در سال ۹۰ تاسیس شد و ماموریت آن اطلاع رسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است. ما در نیوز آی تی تمام تلاش خود را برای بالابردن سطح علمی کاربران و اطلاع رسانی بهتر در جنبه‌های مختلف فناوری روز دنیا به کار می‌گیریم. ما همواره سعی می‌کنیم تا اخبار و مقالات دست اول دنیا را به موقع به مخاطبین خود ارائه کنیم، تمامی اخبار و مقالاتی که در این سایت منتشر می‌شوند یا توسط خود نویسندگان سایت مستقیما نگارش می‌شوند یا بصورت کامل از منابع خارجی ترجمه و نگارش و تهیه می‌گردند، بنابراین در انتشار مطالب هرگز از منابع فارسی کپی برداری نخواهد شد، همچنین تمامی مطالب ترجمه شده با ذکر ناشر و لینک به صفحه مقاله اصلی همراه خواهند بود.

0 دیدگاه در “گوگل و ورایزون در صف خریداران یاهو”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه